KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14325486

nr 1432 5486

Max Marcus

(1879-1955), Sverige

Oljemålning, Gamla Stan. Signerad, daterad 1940. Olja på duk, 60x90, yttermått inklusive ram: 78x99 cm

Max Marcus, svensk målare född 1879 i Stockholm, död 1955.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 22 november 2021
kl 18:06:22

22/11 18:00:30 1      Vinnande bud

Max Marcus

Läs mer om Max Marcus